Jste zde: Škola > Aktuality > Pevnost Dobrošov - exkurze IX. třídy

Pevnost Dobrošov - exkurze IX. třídy

25.09. 2014

Ve středu 24.9. se devítka vydala v rámci učiva na exkurzi na pevnost Dobrošov.  Po velmi chladném ránu žákům po většinu cesty jak nahoru, tak i dolů svítilo sluníčko. Žáci si připomněli odhodlání našeho národa bránit se německé agresi s pomocí pevnostního systému, který byl vybudován v polovině 30. let. Pevnost Dobrošov patřila mezi největší na hranici mezi tehdejším Československem a Německem. 

Ve vstupní části se žáci seznámili s celkovou mezinárodní situací po nástupu A. Hitlera k moci. Prostřednictvím mapy jim průvodce vysvětlil celý systém opevnění na hranici s tehdejším Německem. Součástí této části expozice byly dobové fotografie a modely čs. armády v době 1. republiky.

Potom následovala samotná prohlídka pevnostních srubů Zelený a Můstek s jejich podzemními prostorami. K nejnáročnější části prohlídky patřil sestup a výstup po několika desítkách schodů, všichni to zvládli bez problémů.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.
Další svátky naleznete na Svátek.org.