Jste zde: Škola > Aktuality > Pevnost Dobrošov - exkurze IX. třídy

Pevnost Dobrošov - exkurze IX. třídy

25.09. 2014

Ve středu 24.9. se devítka vydala v rámci učiva na exkurzi na pevnost Dobrošov.  Po velmi chladném ránu žákům po většinu cesty jak nahoru, tak i dolů svítilo sluníčko. Žáci si připomněli odhodlání našeho národa bránit se německé agresi s pomocí pevnostního systému, který byl vybudován v polovině 30. let. Pevnost Dobrošov patřila mezi největší na hranici mezi tehdejším Československem a Německem.

Ve vstupní části se žáci seznámili s celkovou mezinárodní situací po nástupu A. Hitlera k moci. Prostřednictvím mapy jim průvodce vysvětlil celý systém opevnění na hranici s tehdejším Německem. Součástí této části expozice byly dobové fotografie a modely čs. armády v době 1. republiky.

Potom následovala samotná prohlídka pevnostních srubů Zelený a Můstek s jejich podzemními prostorami. K nejnáročnější části prohlídky patřil sestup a výstup po několika desítkách schodů, všichni to zvládli bez problémů.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.