Jste zde: Škola > Aktuality > Exkurze 4. a 5. ročník - Skanzen v Krňovicích

Exkurze 4. a 5. ročník - Skanzen v Krňovicích

25.11. 2019

Dne 25. 11. 2019 vyrazili žáci 4. a 5. ročníku do Podorlického skanzenu v Krňovicích. Zde si prohlédli historické stavby z 18. a 19. století, např. roubenou chalupu ze Všestar, špýchar, kočárovnu, kovárnu, truhlárnu a mlýn. Podle jejich vybavení si pak mohli lehce představit, jak se v té době žilo a pracovalo.  Po přestávce na svačinu nás čekala druhá část programu. Nejdříve jsme se dozvěděli, jak se v minulosti vyrábělo domácí mýdlo, a pak si každý mohl sám vyrobit své mýdlo, které si odvezl domů na památku.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.
Další svátky naleznete na Svátek.org.