Jste zde: Škola > Aktuality > Exurze 1.A a 1.B - vodní elektrárna Hradec Králové

Exurze 1.A a 1.B - vodní elektrárna Hradec Králové

17.01. 2020

Dne 17. 1. 2020 se prvňáčci vydali na exkurzi za poznáním fungování vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Po vydatné svačince nás pan průvodce usadil do kina, kde nám pustil pohádku o panu Cvrčkovi a jeho výrobě elektřiny, potom jsme se snažili zbavit Plejtvajzníka a Blbajzníka, kteří nám dělali neplechu v domečku a plýtvali s vodou i jídlem. Prošli jsme si také celou vodní elektrárnu, viděli jsme turbíny, generátory a čističku vody. Nejzábavnější část nás čekala v laboratoři, kde jsme si vyzkoušeli různé pokusy a způsoby výroby elektřiny. Všechny nás to moc bavilo a těšíme se na další exkurzi.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.
Další svátky naleznete na Svátek.org.