Jste zde: Škola > Aktuality > Osmička a devítka na vlastivědné exkurzi

Osmička a devítka na vlastivědné exkurzi

24.09. 2020

Ve středu 23.9. vyrazili žáci osmé a deváté třídě na prohlídku zámku v Litomyšli, který patří mezi památky světového kulturního dědictví. Navštívili zde místní divadlo a reprezentativní sály.

V bývalém pivovaru, který se nachází přímo naproti zámku navštívili rodný byt slavného českého skladatele Bedřicha Smetany. Paní průvodkyně seznámila všechny účastníky výpravy s životem a dílem slavného rodáka, s jeho dětstvím v Litomyšli i jeho rodinou.

Druhá část exkurze byla věnována geologické vycházce v nedalekých pískovcových útvarech - Toulovcových Maštalech. Počasí výletníkům přálo a proto byla krátká turistická túra příjemným zpestřením celé exkurze.

Dnes je středa 27. ledna 2021. Dnes slaví svátek Ingrid, zítra slaví svátek Otýlie, včera slavil svátek Zora.
Další svátky naleznete na Svátek.org.