Jste zde: Škola > Aktuality > Osmička a devítka na vlastivědné exkurzi

Osmička a devítka na vlastivědné exkurzi

24.09. 2020

Ve středu 23.9. vyrazili žáci osmé a deváté třídě na prohlídku zámku v Litomyšli, který patří mezi památky světového kulturního dědictví. Navštívili zde místní divadlo a reprezentativní sály.

V bývalém pivovaru, který se nachází přímo naproti zámku navštívili rodný byt slavného českého skladatele Bedřicha Smetany. Paní průvodkyně seznámila všechny účastníky výpravy s životem a dílem slavného rodáka, s jeho dětstvím v Litomyšli i jeho rodinou.

Druhá část exkurze byla věnována geologické vycházce v nedalekých pískovcových útvarech - Toulovcových Maštalech. Počasí výletníkům přálo a proto byla krátká turistická túra příjemným zpestřením celé exkurze.

Dnes je pátek 23. října 2020. Dnes slaví svátek Teodor, zítra slaví svátek Nina, včera slavil svátek Sabina.