Jste zde: Škola > Aktuality > Hradec Králové - výlet 2. třídy

Hradec Králové - výlet 2. třídy

26.06. 2014

V pondělí 23. června navštívily děti z 2. třídy věnné město Hradec Králové. Za krásného počasí se vydaly linkovým autobusem na Terminál v HK, kde přesedly na trolejbus směrem do centra. Od Adalbertina se prošly ulicí V Kopečku na Velké náměstí, kde si prohlédly právě renovovanou Bílou věž, draky na Chrámu sv. Ducha, poslechly si vyprávění o zvonu Augustinu, Kanovnických domcích a kapli sv. Klimenta. Vyfotily se po vzoru mnohých svatebčanů na schodech domu U Špuláků, zatočily si pohyblivými slunečními hodinami na Malém náměstí a kolem Klicperova divadla už spěchaly na Jižní terasy. V krásném prostředí zelených zahrad, fontán, studní, vodopádu i stinné jeskyně posvačily, proběhly se, dokonce i stihly pogratulovat spolužákovi k jeho narozeninám. Po starobylých schodech Bono Publico vystoupaly zpět na Velké náměstí, tentokrát směrem k cukrárně. Zde si zamlsaly, nakoupily sladkosti i do zásoby, pochutnaly si na zmrzlině a už vyhlížely trolejbus zpátky na hradecký Terminál. Ve skvělé náladě a s plnými bříšky dobrůtek pak dorazily zpátky do školy.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.