Jste zde: Škola > Aktuality > Hradec Králové - výlet 2. třídy

Hradec Králové - výlet 2. třídy

26.06. 2014

V pondělí 23. června navštívily děti z 2. třídy věnné město Hradec Králové. Za krásného počasí se vydaly linkovým autobusem na Terminál v HK, kde přesedly na trolejbus směrem do centra. Od Adalbertina se prošly ulicí V Kopečku na Velké náměstí, kde si prohlédly právě renovovanou Bílou věž, draky na Chrámu sv. Ducha, poslechly si vyprávění o zvonu Augustinu, Kanovnických domcích a kapli sv. Klimenta. Vyfotily se po vzoru mnohých svatebčanů na schodech domu U Špuláků, zatočily si pohyblivými slunečními hodinami na Malém náměstí a kolem Klicperova divadla už spěchaly na Jižní terasy. V krásném prostředí zelených zahrad, fontán, studní, vodopádu i stinné jeskyně posvačily, proběhly se, dokonce i stihly pogratulovat spolužákovi k jeho narozeninám. Po starobylých schodech Bono Publico vystoupaly zpět na Velké náměstí, tentokrát směrem k cukrárně. Zde si zamlsaly, nakoupily sladkosti i do zásoby, pochutnaly si na zmrzlině a už vyhlížely trolejbus zpátky na hradecký Terminál. Ve skvělé náladě a s plnými bříšky dobrůtek pak dorazily zpátky do školy.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.
Další svátky naleznete na Svátek.org.