Jste zde: Škola > Aktuality > Labyrint Divadla Drak - exkurze I. třídy

Labyrint Divadla Drak - exkurze I. třídy

10.10. 2014

Ve čtvrtek 9.10. 2014 navštívili  žáci  1. ročníku Labyrint Divadla Drak v Hradci Králové. Čekalo nás zde příjemné bloudění světem divadla a jeho historie. Během komentované prohlídky jsme měli možnost prohlédnout si loutky, které vznikly v dílnách Divadla Drak. Průvodkyně nám prozradila i mnohé zajímavosti o loutkách, představeních a divadelním prostředí. V druhé části prohlídky se žáci ponořili v multimediální laboratoři do světa divadla a vyzkoušeli si divadelní práci na vlastní kůži. Díky názorným projekcím pronikli do tajemného procesu vzniku představení Červená Karkulka a stali se na chvíli scénografem, zvukařem, osvětlovačem, hercem či režisérem. Na závěr si každý žák vyrobil vlastní stínovou loutku, kterou si odnesl domů jako připomínku divadelních zážitků.

Dnes je středa 12. května 2021. Dnes slaví svátek Pankrác, zítra slaví svátek Servác, včera slavil svátek Svatava.
Další svátky naleznete na Svátek.org.