Jste zde: Škola > Aktuality > Chlum 1866 - exkurze VIII. třídy

Chlum 1866 - exkurze VIII. třídy

16.03. 2017

Ve středu se žáci osmé třídy vydali na exkurzi do Areálu bojiště na Chlumu 1866. Před samotným výkladem a připraveným programem se podívali na hraný dokument, ve kterém si připomněli hlavní osobnosti prusko – rakouské války.

V průběhu výkladu se dozvěděli, jaké byly důvody vedoucí k tomuto válečnému konfliktu mezi Rakouskem a Pruskem. V praktické ukázce se seznámili s hlavními bojovými prostředky této války, puškami označovanými „předovka“ (Rakousko) a „zadovka“ (Prusko). To jak dávali pozor, si lektorka ověřila skupinovou prací na konci výkladu. Po skončení této části exkurze si žáci prošli centrální část bojiště a podívali se na památníky Baterie mrtvých a Ossarium.

Dnes je pondělí 8. března 2021. Dnes slaví svátek Gabriela, zítra slaví svátek Františka, včera slavil svátek Tomáš.
Další svátky naleznete na Svátek.org.