Jste zde: Škola > Aktuality > Výlet 4. a 5. ročníku

Výlet 4. a 5. ročníku

28.09. 2020

Ve čtvrtek 24. 9. vyjeli žáci IV. a V. třídy na výlet do Letohradu, kde navštívili Muzeum řemesel. Seznámili se s různými řemesly. Některá z nich dnes již neexistují, ale spoustu jich známe i ze současnosti. Žáci viděli různé nástroje a náčiní, které řemeslníci ke své práci dříve potřebovali. Poznali například, jak a čím švec vytvořil botu, jak se mlelo obilí ve mlýně a co vše se musí udělat se lnem, než se z něj stane niť a pak plátno. Na jakém principu funguje tkaní, si žáci sami vyzkoušeli. Také jsme se podívali do staré školní třídy. Žáci zasedli do dobových školních lavic, vyslechli si, jak výuka ve školách dříve probíhala, prohlédli si některé pomůcky. Kdo měl zájem, mohl na vlastní kůži poznat, jaké tresty pan učitel dával neposlušným žákům.

Dnes je středa 27. ledna 2021. Dnes slaví svátek Ingrid, zítra slaví svátek Otýlie, včera slavil svátek Zora.
Další svátky naleznete na Svátek.org.