Jste zde: Škola > Aktuality > Vánoce v I. třídě

Vánoce v I. třídě

20.12. 2020

Na pátek 18. 12. se prvňáčci moc těšili. Čekaly je ve škole malé Vánoce. První dvě hodiny se ještě věnovali učení, ale pak to nastalo. Nejprve si děti zkusily některé vánoční zvyky. Rozkrojily jablíčko a všichni uviděly hvězdičku, která symbolizuje zdraví po celý následující rok. Poté dostal každý skořápkovou lodičku se svíčkou a pustil si ji na vodu. Všechny lodičky držely pospolu a žádná se nepotopila, což všechny potěšilo. Holky a kluci si také zkusili hodit bačkorou ke dveřím, aby jen tak pro potěšení zjistili, zda se do roka vdají nebo ožení J  Zazpívali (zabroukali) si vánoční koledy a potom si všichni  zahráli  na Ježíška a nadělili svým kamarádům i paní učitelce dárky pod stromeček. Vánoční nadílka všechny moc potěšila a s úsměvem na tváři se rozloučili, aby se rozešli do svých domovů, oslavit narození Ježíška se svými nejbližšími. V lednu se snad zase společně ve zdraví vrátí do školních lavic.

Dnes je čtvrtek 22. dubna 2021. Dnes slaví svátek Evženie, zítra slaví svátek Vojtěch, včera slavil svátek Alexandra.
Další svátky naleznete na Svátek.org.