Anglie- Londýn a okolí

Ve čtvrtek 18. dubna se devátá třída vydala na výlet do daleké Anglie. Po dlouhé cestě, trvající téměř 24 hodin, se žáci ocitli v Londýně, kde je čekala celodenní prohlídka tohoto hlavního města. Navečer si je přebraly rodiny, ve kterých byli žáci po celou dobu ubytováni. Následující tři dny je postupně vítaly památky v okolí Londýna. Mohli si například prohlédnout jednu část Oxfordské univerzity, nebo navštívit hrad Warwick. Dozvěděli se také něco o životě Williama Shakespeara v jeho rodišti Stratford nad Avonou, vyfotili se před panovnickým sídlem Winsdor a vše zakončili opět v Londýně, kde zhlédli další historické památky. Cesta zpátky se zdála někomu nekonečná, nicméně všichni se v úterý 23. dubna v podvečerních hodinách vrátili domů sice unavení, ale plní zážitků a neobyčejných vzpomínek.

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa