Exkurze 3. ročník

Dne 22. 5. žáci 3. ročníku strávili den v Hradci Králové. Nejprve jsme byli na exkurzi v Obřím akváriu. Zde nás uchvátil tichý a okouzlující podmořský svět. Prohlédli jsme si nespočet ryb pocházejících z daleké Amazonie. O některých z nich jsme se dozvěděli zajímavé informace. Naší druhou zastávkou bylo Přírodovědné centrum u ZŠ Bezručova, kde chovají velké množství nejrůznějších zvířat od drobných hlodavců, přes plazy až po opičky. Během prohlídky si děti mohly připravit různé dotazy, které jim po prohlídce velmi ochotně zodpověděl správce centra. Přidal i celou řadu zajímavostí o zvířátkách, na které se děti ptaly. Dozvěděli jsme se například, že někteří hadi jí pouze jednou za rok, že změny barvy chameleonů neslouží jen k jejich ochraně jako mimikry, ale také k jejich vzájemné komunikaci. Některé informace překvapily i paní učitelky. Zlatým hřebem exkurze bylo krmení skupinky chameleonů a jednoho hada živou kořistí. Zbytek dne jsme strávili na nedalekém hřišti se spoustou prolézaček, houpaček a dalšího vyžití. Každé z dětí si zde našlo vítané pohybové aktivity. Exkurze se všem velice líbila. Krásně završila učivo o živočiších, které třída právě dokončila v prvouce. 

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa