Exkurze v knihovně U Velryby HK 1. a 2. třída

V pátek 22. 4. navštívili  žáci 1. a 2. třídy Knihovnu města Hradec Králové U Velryby. Děti přivítaly pohádkové postavy Princezna, Kašpárek a Čarodějnice, které je provedly knihovnou. Každá z pohádkových postav si vzala skupinku dětí a ty pak společně plnily různé pohádkové úkoly, poznávaly pohádky a jejich postavy, rovnaly obrázky v pohádkách, zahrály si Kimovu hru – zapamatuj si co nejvíce knížek a také zkusily Tichou poštu, kterou již znají ze školy. Společně malovaly pohádku Byl jeden domeček, v tom domečku stoleček. . . . a nakonec si zazpívaly písničky z pohádek – Dělání, Není nutno. Zbyl čas i na volno, kdy si děti  mohly projít dětské oddělení s knížkami, prolistovat či kousek z vybrané knížky přečíst, zeptat se paní knihovnice, kde co najdou nebo jaké knížky je zajímají. Všechny děti si exkurzi podle ohlasů užily a budeme se těšit na příští návštěvu v knihovně.

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa