Muzeum loutkařských kultur - 5.A a 4. ročník

Dne 23. 11. 2023 se žáci 5.A a 4. ročníku vypravili na exkurzi do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Žáci si prohlédli výstavu českých loutek - od marionet kočovných loutkářů, přes varietní loutky, až do období moderny, kdy byl stvořen Spejbl a Hurvínek. Mohli však prozkoumat i svět stínových loutek z Indonésie a Číny, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny a také raritu, vietnamskou vodní loutku.  Asi nejvíce však děti zaujaly luminiscenční loutky. Poté následoval program zaměřený na tvorbu rodinného divadla a plošných marionet z papíru. A protože se blíží Vánoce, vybrali jsme program nazvaný BETLÉM. Na začátku se děti seznámily s příběhem o narození Ježíška. Pak už začaly tvořit. Práce probíhala ve skupinách – někteří vyráběli loutky, jiní dekorace a divadlo. Na závěr děti sehrály několik scén z onoho příběhu: putování Josefa a Marie, narození Ježíška v Betlémě, příchod tří králů atd. Divadlo i loutky jsme si odvezli s sebou na památku.

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa