Perníková chaloupka – 1. a 2. ročník

První prosincový den si děti z první a druhé třídy užily v Království perníku pod Kunětickou horou. Do Království perníku jsme vstoupili z naší „ciziny“ přes celnici, kde jsme museli slíbit, že budeme dodržovat pravidla království. Před vstupem do Perníkové chaloupky jsme nejprve prošli zkouškou zralosti – podle tloušťky ukazováčku jsme zjistili, že jsme všichni hubeňouři a Ježibaba by nás musela vykrmit, abychom byli zralí. V první části jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o pohádce s Jeníčkem a Mařenkou. Poté jsme šli hustým, temným lesem, kde jsme potkali krtka, pavouka, vodníka a spící princeznu, až jsme došli ke dveřím chaloupky, kde bydlí Ježibaba. Pěkně jsme zaklepali, pozdravili a poděkovali za sladkou perníkovou odměnu. Paní Ježibaba nám ukázala, jak se peče perník na ozdobu a ukázala nám svoje krásné perníkové výrobky. Nakonec jsme se ocitli v nebi, které bylo plné andílků, kteří na nás dohlíží. Z nebe nás čekala přímá cesta do pekla, kam jsme se dostali skluzavkou. Příjemně unavení, plní zážitků, s nakoupenými dobrotami a natěšení na další výlet jsme se vrátili do školy na oběd.

Aktuality

08.04.2024 - Základní škola

Výsledky zápisu do 1. třídy

V pondělí 8. 4. se konal zápis do 1. třídy, ke kterému dorazilo se svými rodiči 24 šikovných dětí. Rodiče 1 chlapce…

Více informací

26.03.2024 - Základní škola

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy se bude konat v pondělí 8. 4. 2024. V přiložených dokumentech najdete důležité informace k…

Více informací

28.02.2024 - Základní škola

ZŠ - den otevřených dveří pro…

Den otevřených dveří v základní škole se bude konat 22. 3. 2024. Podrobnosti najde v přiložené pozvánce.

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa