Projektový den - Zdravotnický kurz

Dne 14. 5. 2024 proběhl na naší škole projektový den. Všechny děti se zúčastnily ZDRAVOTNICKÉHO KURZU. Akce se konala na louce před školou. Jednotlivé třídy se vystřídaly na třech stanovištích pod vedením zkušených zdravotníků ze záchranné služby. První stanoviště bylo věnováno první pomoci při zástavě dechu. Děti vytvořily dvojice a zkoušely masáž srdce na figuríně. Na dalším stanovišti trénovaly, jak pomoci člověku s tepenným krvácením. Snažily se zastavit krvácení a obvázat ránu. Poslední stanoviště bylo věnováno přepravě zraněného. Děti si prohlédly vybavení sanitky. Poté jeden z žáků předstíral zranění páteře. Dostal krční límec a byl uložen do speciálního vaku. Spolužáci ho pak přenesli na nosítka. Na závěr si děti ještě zasoutěžily. Každá třída vytvořila záchranářský tým. Děti měly za úkol rychle se přesunout k zraněnému, správně ho ošetřit a dopravit k sanitce.

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa