Škola v přírodě ( 2.,3. a 4. ročník)
Ve dnech od 15.6. do 19.6. se žáci z 2., 3. a 4. třídy zúčastnili školy v přírodě. Školu v přírodě jsme strávili na malebném místě na chatě Vápenka blízko Horního Maršova. Na vycházkách do okolí jsme si užívali nádherné výhledy na okolní kopečky i na samotnou Sněžku. Hned po zabydlení na pokojích začal program organizovaný animátory. Děti se staly žáky kouzelnické školy a byly rozděleny do čtyř kolejí: Zmiozel, Nebelvír, Havraspár a Mrzimor. Po celou dobu trvání školy v přírodě děti sbíraly body pro svou kolej a bojovaly o kouzelnický pohár. Všechny aktivity mohly díky přízni počasí probíhat venku v okolí chaty, v blízkém lomu nebo ve vzdálenějším lese. Většina aktivit byla společná pro všechny třídy, na některé činnosti se děti dále rozdělovaly na jednotlivé třídy nebo podle pohlaví. Zahrály si několik míčových her simulujících famfrpál, hrály bojové hry, ve kterých musely prokázat spolupráci, hry zaměřené na obratnost, ale i hry vynalézavé. Procvičovaly tělo i mysl. Vyrobily si kouzelnické hůlky. Střílely z luku. Pěstovaly kouzelné suroviny, jež poté vyměňovaly za ingredience pro výrobu lektvarů. Učily se kouzelná zaříkadla. Samozřejmě si děti také užívaly volný čas na pokojích nebo společnou konzumaci pokrmů. Program ve čtvrtek za soumraku vyvrcholil cestou za kouzelnickým pokladem. Děti se vracely domů unavené, ale nad míru spokojené, plné nevšedních zážitků.