Škola v přírodě 2. – 5. třída - Potštejn

V pondělí 19. 6. se žáci 1. stupně, kromě 1. třídy, vydali za dobrodružstvím na školu v přírodě na Potštejn. Počasí bylo celý týden velmi teplé, a tak jsme hojně využívali bazén v areálu našeho tábora nebo jsme se chodili koupat do blízké Divoké Orlice. Pro některé děti bylo koupání v řece jejich  prvním  takovým zážitkem. V pondělí jsme  po ubytování na chatkách, vybalení a dobrém obědě – rajská s kolínky -  vyrazili obhlédnout okolí tábora. Stihli jsme také postavit domečky pro lesní zvířátka a zkusili si pořádný výšlap do kopce v lesním terénu.  Další den třeťáci připravili pro druháky šipkovanou s pokladem. Čtvrťáci a páťáci vyrazili na odpolední pěší výlet do Litic. Pro některé to bylo náročnější, ale všichni se nakonec v pořádku vrátili na večeři. Ve středu čekal mladší děti výlet na zříceninu hradu Potštejn, kde nás paní průvodkyně seznámila s historií tohoto hradu. Děti si na památku koupily suvenýry a osvěžující nanuk, který přišel v teplém počasí vhod. Večer nás čekala stezka odvahy, kterou absolvovali skoro všichni  a byli skutečně stateční, protože museli projít sami lesem podle zapálených svíček. V průběhu týdne děti ještě poměřily síly v postřehovém závodě, při turnaji v pexesu  nebo při  sportovním  odpoledne, kde všechny sváděly bitvu ve dvou míčových hrách – fotbale a vybíjené. Večer nás čekala diskotéka a poslední večer i táborák. Při něm si žáci  opekli chléb, někteří i „marshmalows“   a zazpívali si táborové písně. Poslední den jsme se rozloučili s táborem a všichni se domů vraceli příjemně unaveni plni nových zážitků a zkušeností.

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa