Ukázka vojenské techniky

V úterý 11. 4. absolvovali všichni žáci ukázku vojenské techniky. Před školou jsme měli zaparkovaný obrněný transportér OT 64 SKOT (obojživelník). Jednotlivé třídy byly vždy rozděleny na dvě skupiny.  První skupina nastoupila do obrněného transportéru do prostoru pro posádku, kde si děti vyzkoušely pohodlí v prostoru samotném. Byla jim popsána a názorně ukázána činnost vojáků v něm,  zkusily si pohybovat s otočnou věží, vyzkoušely zaměřovač kulometu, periskop i noční dalekohled. Druhá skupina měla mezitím přednášku  venku u vozidla, nejprve obecně k historii vojenství, pak konkrétně k obrněnému transportéru. V této části si děti sedly za volant a do prostoru velitele vozu, byla jim ukázána a vysvětlena funkce lodních šroubů, spouštění vlnolamu a vysunutí pneumatické antény.

Aktuality

03.05.2023 - Základní škola

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

V úterý 6. 6. v 16 hodin se bude konat schůzka rodičů budoucích prvňáčků. Schůzka se uskuteční v učebně…

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací

03.03.2023 - Základní škola

Přijímací zkoušky nanečisto

V úterý 28. 2. se žáci 9. třídy, kteří budou dělat přijímací zkoušky, zúčastní přijímacích zkoušek nanečisto.  …

Více informací

20.09.2022 - Základní škola

Zájmové kroužky

V sekci základní školy - zájmové kroužky naleznete nabídku na tento školní rok. Vyplněné přihlášky se předávají…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa