Zámek Kačina 1. a 3. třída

V pátek 19. 5. navštívili naši prvňáci a třeťáci zámek Kačina. Někteří tu již byli s rodiči, ale většina žáků zde byla poprvé a těšili se, co je čeká. Prohlídka byla rozdělena do dvou 45 minutových bloků s přestávkou na svačinu. Tématem prohlídky byl „Příběh dřeva“. Děti se dozvěděly plno věcí o dřevě, mohly si osahat i obtěžkat různé druhy dřeva, např. korkový dub, který všechny překvapil svoji velmi nízkou váhou. Navštívily původní kuchyň, prádelnu, truhlárnu či dřevník a poznávaly, kolik věcí bylo a je vyrobeno ze dřeva. V zámecké dílničce se děti seznámily s „dřevařskými profesemi“ a různým truhlářským nářadím. Práci s vybraným nářadím si mohly i samy vyzkoušet, např. přitlouct hřebík, opilovat dřevo, zavrtat se do dřeva ruční vrtačkou, použít vodováhu, úhloměr a na památku si vybarvit dle své fantazie přívěšek ze dřeva. V další části si mohly děti zahrát s dřevěnými loutkami opravdové divadlo, vyzkoušet kuličkovou dráhu nebo obtěžkat dřevěné činky. Využily také kolektivní spolupráce v jedné z kuličkových her. Dětem se interaktivní exkurze moc líbila a na závěr si za odměnu mohly koupit malý suvenýr.

Aktuality

03.05.2023 - Základní škola

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

V úterý 6. 6. v 16 hodin se bude konat schůzka rodičů budoucích prvňáčků. Schůzka se uskuteční v učebně…

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací

03.03.2023 - Základní škola

Přijímací zkoušky nanečisto

V úterý 28. 2. se žáci 9. třídy, kteří budou dělat přijímací zkoušky, zúčastní přijímacích zkoušek nanečisto.  …

Více informací

20.09.2022 - Základní škola

Zájmové kroužky

V sekci základní školy - zájmové kroužky naleznete nabídku na tento školní rok. Vyplněné přihlášky se předávají…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa