Zámek Kačina 1. a 3. třída

V pátek 19. 5. navštívili naši prvňáci a třeťáci zámek Kačina. Někteří tu již byli s rodiči, ale většina žáků zde byla poprvé a těšili se, co je čeká. Prohlídka byla rozdělena do dvou 45 minutových bloků s přestávkou na svačinu. Tématem prohlídky byl „Příběh dřeva“. Děti se dozvěděly plno věcí o dřevě, mohly si osahat i obtěžkat různé druhy dřeva, např. korkový dub, který všechny překvapil svoji velmi nízkou váhou. Navštívily původní kuchyň, prádelnu, truhlárnu či dřevník a poznávaly, kolik věcí bylo a je vyrobeno ze dřeva. V zámecké dílničce se děti seznámily s „dřevařskými profesemi“ a různým truhlářským nářadím. Práci s vybraným nářadím si mohly i samy vyzkoušet, např. přitlouct hřebík, opilovat dřevo, zavrtat se do dřeva ruční vrtačkou, použít vodováhu, úhloměr a na památku si vybarvit dle své fantazie přívěšek ze dřeva. V další části si mohly děti zahrát s dřevěnými loutkami opravdové divadlo, vyzkoušet kuličkovou dráhu nebo obtěžkat dřevěné činky. Využily také kolektivní spolupráce v jedné z kuličkových her. Dětem se interaktivní exkurze moc líbila a na závěr si za odměnu mohly koupit malý suvenýr.

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa