Zámek Loučeň - 1. a 2. ročník

Dne 25. 9. 2021 se děti z 1. ročníku a 2. ročníku zúčastnily výletu na zámek Loučeň. Nejprve si prohlédly interiéry hradu. Děti zde viděly dobově vybavený hodovní a hudební salon, knihovnu, koupelnu a mnoho dalších místností. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o slavném rodu Thurn-Taxisů. Žáci z první třídy si v komnatách povídali o známých pohádkách, pohádkových bytostech a místní bílé paní. Po návštěvě zámku jsme se vypravili do přilehlých zahrad. Zde nás čekalo 11 labyrintů a bludišť. Všechny labyrinty a bludiště si děti vyzkoušely projít. Nejvíce se jim líbilo rozsáhle tisové bludiště s rozhlednami, palisádový labyrint se skluzavkou, buxusové bludiště s fontánou a kamenný labyrint. Na oběd jsme zavítali do příjemné zámecké restaurace. Výlet jsme uzavřeli volným hraním a nákupem suvenýrů. Dětem se výlet velmi líbil a již nyní se těší na další.

 

Aktuality

08.05.2024 - Základní škola

Pozvání na filmové promítání - 31…

Přijměte pozvání na filmové promítání v tělocvičně, které se uskuteční k příležitosti několika výročí naší školy a v…

Více informací

29.02.2024 - Základní škola

Přijímačky nanečisto - výsledky

Žáci 9. třídy, kteří se zúčastnili této akce, najdou své výsledky v příloze pod přiděleným identifikačním číslem. …

Více informací

16.01.2024 - Základní škola

Informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, v sekci Základní škola, v  části Školní poradenské pracoviště naleznete aktuální informace k…

Více informací

18.09.2023 - Základní škola

Zájmové útvary

V příloze naleznete nabídku zájmových útvarů pro školní rok 2023-24.

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa