Zámek Loučeň - 1. a 2. ročník

Dne 25. 9. 2021 se děti z 1. ročníku a 2. ročníku zúčastnily výletu na zámek Loučeň. Nejprve si prohlédly interiéry hradu. Děti zde viděly dobově vybavený hodovní a hudební salon, knihovnu, koupelnu a mnoho dalších místností. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o slavném rodu Thurn-Taxisů. Žáci z první třídy si v komnatách povídali o známých pohádkách, pohádkových bytostech a místní bílé paní. Po návštěvě zámku jsme se vypravili do přilehlých zahrad. Zde nás čekalo 11 labyrintů a bludišť. Všechny labyrinty a bludiště si děti vyzkoušely projít. Nejvíce se jim líbilo rozsáhle tisové bludiště s rozhlednami, palisádový labyrint se skluzavkou, buxusové bludiště s fontánou a kamenný labyrint. Na oběd jsme zavítali do příjemné zámecké restaurace. Výlet jsme uzavřeli volným hraním a nákupem suvenýrů. Dětem se výlet velmi líbil a již nyní se těší na další.

 

Aktuality

03.05.2023 - Základní škola

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

V úterý 6. 6. v 16 hodin se bude konat schůzka rodičů budoucích prvňáčků. Schůzka se uskuteční v učebně…

Více informací

05.03.2023 - Základní škola

První vystoupení mažoretek

V letošním školním roce začal poprvé u nás ve škole pracovat zájmový kroužek mažoretek. Dívky ze druhé a třetí třídy si…

Více informací

03.03.2023 - Základní škola

Přijímací zkoušky nanečisto

V úterý 28. 2. se žáci 9. třídy, kteří budou dělat přijímací zkoušky, zúčastní přijímacích zkoušek nanečisto.  …

Více informací

20.09.2022 - Základní škola

Zájmové kroužky

V sekci základní školy - zájmové kroužky naleznete nabídku na tento školní rok. Vyplněné přihlášky se předávají…

Více informací
Všechny aktuality

Základní škola a Mateřská škola Františka Škroupa, Osice, okr. Hradec Králové

Adresa:
Osice 42, 503 26

IČ: 709 93 254, Datová schránka: z2dvxgp


Tel.: 495 451 826, 739 203 109
E-mail: zs.osice@seznam.cz, hruba.marketa@zsosice.cz

mapa